Jump to content

Uefa Nations League / Euro 2020 Qualifying


Admin.
 Share

Recommended Posts

League A Group A1: Germany, France, Netherlands

Group A2: Belgium, Switzerland, Iceland

Group A3: Portugal, Italy, Poland

Group A4: Spain, England, Croatia

 

League B Group B1: Slovakia, Ukraine, Czech Republic

Group B2: Russia, Sweden, Turkey

Group B3: Austria, Bosnia and Herzegovina, Northern Ireland

Group B4: Wales, Republic of Ireland, Denmark

 

League C Group C1: Scotland, Albania, Israel

Group C2: Hungary, Greece, Finland, Estonia

Group C3: Slovenia, Norway, Bulgaria, Cyprus

Group C4: Romania, Serbia, Montenegro, Lithuania

 

League D Group D1: Georgia, Latvia, Kazakhstan, Andorra

Group D2: Belarus, Luxembourg, Moldova, San Marino

Group D3: Azerbaijan, Faroe Islands, Malta, Kosovo

Group D4: FYR Macedonia, Armenia, Liechtenstein, Gibraltar
 

 

Full fixture list.....

 

Matchday one

Thursday 6 September

League A
Group A1: Germany v France (20:45)

League B
Group B1: Czech Republic v Ukraine (20:45)
Group B4: Wales v Republic of Ireland (20:45)

League C
Group C3: Slovenia v Bulgaria (20:45), Norway v Cyprus (20:45)

League D
Group D1: Kazakhstan v Georgia (16:00), Latvia v Andorra (20:45)
Group D4: Armenia v Liechtenstein (20:45), Gibraltar v FYR Macedonia (20:45)

Friday 7 September

League A
Group A3: Italy v Poland (20:45)

League B
Group B2: Turkey v Russia (20:45)

League C
Group C1: Albania v Israel (20:45)
Group C4: Lithuania v Serbia (20:45), Romania v Montenegro (20:45)

League D
Group D3: Azerbaijan v Kosovo (18:00), Faroe Islands v Malta (20:45)

Saturday 8 September

League A
Group A2: Switzerland v Iceland (18:00)
Group A4: England v Spain (20:45)

League B
Group B3: Northern Ireland v Bosnia and Herzegovina (15:00)

League C
Group C2: Finland v Hungary (18:00), Estonia v Greece (20:45)

League D
Group D2: Belarus v San Marino (18:00), Luxembourg v Moldova (20:45)

Matchday two

Sunday 9 September

League A
Group A1: France v Netherlands (20:45)

League B
Group B1: Ukraine v Slovakia (15:00)
Group B4: Denmark v Wales (18:00)

League C
Group C3: Bulgaria v Norway (18:00), Cyprus v Slovenia (20:45)

League D
Group D1: Georgia v Latvia (18:00)
Group D4: FYR Macedonia v Armenia (18:00), Liechtenstein v Gibraltar (20:45)

Monday 10 September

League A
Group A3: Portugal v Italy (20:45)

League B
Group B2: Sweden v Turkey (20:45)

League C
Group C1: Scotland v Albania (20:45)
Group C4: Serbia v Romania (20:45), Montenegro v Lithuania (20:45)

League D
Group D1: Andorra v Kazakhstan (20:45)
Group D3: Kosovo v Faroe Islands (20:45), Malta v Azerbaijan (20:45)

Tuesday 11 September

League A
Group A2: Iceland v Belgium (20:45)
Group A4: Spain v Croatia (20:45)

League B
Group B3: Bosnia and Herzegovina v Austria (20:45)

League C
Group C2: Hungary v Greece (20:45), Finland v Estonia (20:45)

League D
Group D2: San Marino v Luxembourg (20:45), Moldova v Belarus (20:45)

Matchday three

Thursday 11 October

League A
Group A3: Poland v Portugal (20:45)

League B
Group B2: Russia v Sweden (20:45)

League C
Group C1: Israel v Scotland (20:45)
Group C4: Lithuania v Romania (20:45), Montenegro v Serbia (20:45)

League D
Group D3: Faroe Islands v Azerbaijan (20:45), Kosovo v Malta (20:45)

Friday 12 October

League A
Group A2: Belgium v Switzerland (20:45)
Group A4: Croatia v England (20:45)

League B
Group B3: Austria v Northern Ireland (20:45)

League C
Group C2: Greece v Hungary (20:45), Estonia v Finland (20:45)

League D
Group D2: Belarus v Luxembourg (20:45), Moldova v San Marino (20:45)

Saturday 13 October

League A
Group A1: Netherlands v Germany (20:45)

League B
Group B1: Slovakia v Czech Republic (15:00)
Group B4: Republic of Ireland v Denmark (20:45)

League C
Group C3: Norway v Slovenia (18:00), Bulgaria v Cyprus (20:45)

League D
Group D1: Georgia v Andorra (18:00), Latvia v Kazakhstan (18:00)
Group D4: Armenia v Gibraltar (18:00), FYR Macedonia v Liechtenstein (20:45)

Matchday four

Sunday 14 October

League A
Group A3: Poland v Italy (20:45)

League B
Group B2: Russia v Turkey (18:00)

League C
Group C1: Israel v Albania (20:45)
Group C4: Romania v Serbia (15:00), Lithuania v Montenegro (20:45)

League D
Group D3: Azerbaijan v Malta (18:00), Faroe Islands v Kosovo (18:00)

Monday 15 October

League A
Group A2: Iceland v Switzerland (20:45)
Group A4: Spain v England (20:45)

League B
Group B3: Bosnia and Herzegovina v Northern Ireland (20:45)

League C
Group C2: Estonia v Hungary (20:45), Finland v Greece (20:45)

League D
Group D2: Belarus v Moldova (20:45), Luxembourg v San Marino (20:45)

Tuesday 16 October

League A
Group A1: France v Germany (20:45)

League B
Group B1: Ukraine v Czech Republic (20:45)
Group B4: Republic of Ireland v Wales (20:45)

League C
Group C3: Norway v Bulgaria (20:45), Slovenia v Cyprus (20:45)

League D
Group D1: Kazakhstan v Andorra (16:00), Latvia v Georgia (20:45)
Group D4: Armenia v FYR Macedonia (18:00), Gibraltar v Liechtenstein (20:45)

Matchday five

Thursday 15 November

League A
Group A2: Belgium v Iceland (20:45)
Group A4: Croatia v Spain (20:45)

League B
Group B3: Austria v Bosnia and Herzegovina (20:45)

League C
Group C2: Greece v Finland (20:45), Hungary v Estonia (20:45)

League D
Group D1: Kazakhstan v Latvia (16:00), Andorra v Georgia (20:45)
Group D2: San Marino v Moldova (20:45), Luxembourg v Belarus (20:45)

Friday 16 November

League A
Group A1: Netherlands v France (20:45)

League B
Group B1: Slovakia v Ukraine (20:45)
Group B4: Wales v Denmark (20:45)

League C
Group C3: Cyprus v Bulgaria (20:45), Slovenia v Norway (20:45)

League D
Group D4: Liechtenstein v FYR Macedonia (20:45), Gibraltar v Armenia (20:45)

Saturday 17 November

League A
Group A3: Italy v Portugal (20:45)

League B
Group B2: Turkey v Sweden (18:00)

League C
Group C1: Albania v Scotland (20:45)
Group C4: Serbia v Montenegro (15:00), Romania v Lithuania (20:45)

League D
Group D3: Azerbaijan v Faroe Islands (18:00), Malta v Kosovo (18:00)

Matchday six

Sunday 18 November

League A
Group A2: Switzerland v Belgium (20:45)
Group A4: England v Croatia (15:00)

League B
Group B3: Northern Ireland v Austria (18:00)

League C
Group C2: Hungary v Finland (20:45), Greece v Estonia (20:45)

League D
Group D2: San Marino v Belarus (18:00), Moldova v Luxembourg (18:00)

Monday 19 November

League A
Group A1: Germany v Netherlands (20:45)

League B
Group B1: Czech Republic v Slovakia (20:45)
Group B4: Denmark v Republic of Ireland (20:45)

League C
Group C3: Cyprus v Norway (20:45), Bulgaria v Slovenia (20:45)

League D
Group D1: Andorra v Latvia (18:00), Georgia v Kazakhstan (18:00)
Group D4: Liechtenstein v Armenia (20:45), FYR Macedonia v Gibraltar (20:45)

Tuesday 20 November

League A
Group A3: Portugal v Poland (20:45)

League B
Group B2: Sweden v Russia (20:45)

League C
Group C1: Scotland v Israel (20:45)
Group C4: Serbia v Lithuania (20:45), Montenegro v Romania (20:45)

League D
Group D3: Kosovo v Azerbaijan (18:00), Malta v Faroe Islands (18:00)

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Germany XI: Neuer, Ginter, Boateng, Hummels, Rudiger, Kimmich, Kroos, Muller, Goretzka, Werner, Reus.

.

France XI: Areola, Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Kante, Matuidi, Pogba, Mbappe, Griezmann, Giroud.

Link to comment
Share on other sites

 

Link to comment
Share on other sites

2 dusty line ups

Link to comment
Share on other sites

Lol @ the English booing Ramos

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drift said:

Lol @ the English booing Ramos

Nah they’re Scouse not English 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

shaw :o

spain got diced

Link to comment
Share on other sites

Rah

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drift said:

Lol @ the English booing Ramos

Should be gettin a heroes reception

  • Upvote 1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neville HATES rodrigo

england getting done on set pieces yh mad

Link to comment
Share on other sites

Chamberlain is a well spoken guy

Link to comment
Share on other sites

jose texting his ghostwriter after that shaw injury

Link to comment
Share on other sites

Shaw cannot catch a break man

/

Henderson is an awful footballer 

Link to comment
Share on other sites

Carvajal don't rate De Gea

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drift said:

The Spanish don't rate De Gea

fixed

Link to comment
Share on other sites

The England we all know and love are back

Link to comment
Share on other sites

Kane asked for Rashford to be subbed.

 

Link to comment
Share on other sites

de gea

 

:mj:

Link to comment
Share on other sites

Southgate isn't lasting.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, FA23 said:

The England we all know and love are back

System was effective for a tournament quick fix. Decent opposition will tear us apart out of possession. Need to switch it up. 

Link to comment
Share on other sites

Not enough actual quality of players in this generation. Feel bad for Southgate, if he's here long enough for the next batch to come through then he'll be ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...